Biura Matrymonialne - jak wybrać najlepsze dla siebie?
2 września 2016 Redakcja Szczęśliwe
Biura Matrymonialne - jak wybrać najlepsze dla siebie?

Biura matrymonialne przeżywają prawdziwy renesans dzięki dużej ilości singli, która ciągle rośnie.

Usługi matrymonialne są skierowane zarówno do osób, które pierwszy raz szukają poważnego związku, jak też do ludzi po rozwodzie/rozstaniu.

Każdy z nas jest stworzony do życia w parze, jednak poszukiwania drugiej połówki często bywają trudne i czasochłonne. Tutaj z pomocą przychodzą biura matrymonialne, które oferują profesjonalne usługi mające na celu odnalezienie miłości naszego życia. Jeżeli masz już dość wirtualnych rozmów na portalach randkowych lub w sieci pomyśl o skorzystaniu z biura matrymonialnego, które pomoże Ci znaleźć wymarzone dopasowanie.

 

Biura matrymonialne  – ich zasięg terytorialny.

Biura matrymonialne możemy podzielić na kilka kategorii. Przede wszystkim dzielimy je na te, działające tylko na rynku lokalnym, w wielu miastach Polski i za granicą. Inny rodzaj, to biura matrymonialne, które oferują swoje usługi tylko przez Internet (podobnie jak portale randkowe) oraz takie, które posiadają biura stacjonarne. W takim przypadku, każdy Klient musi odbyć osobista rozmowę z konsultantem/pracownikiem biura.

Bura matrymonialne działające tylko na rynku lokalnym, spełniają swoje zadanie dla osób poszukujących partnera tylko z danego miasta czy rejonu.  Niektóre biura matrymonialne takie jak: Szczęśliwe Biuro Matrymonialne posiadają Klientów w całym kraju oraz obsługują ich poprzez swoje oddziały w różnych miastach Polski – np. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Łodzi. Daje to szersze możliwości na znalezienie partnera, ponieważ nie ograniczamy się wówczas tylko i wyłącznie do swojego miasta, ale docieramy do partnerów otwartych na zmianę miejsca zamieszkania.

Po drugie, biura matrymonialne działające w wielu miastach, mogą poszczycić się większym doświadczeniem, z racji większej ilości Klientów. Ma to wpływ na jakość przedstawianych kandydatur potencjalnych partnerów. Zasięg biura oraz ilość oddziałów krajowych mają więc duże znaczenie, gdyż wpływa to na ilość i jakość poznawanych osób.

 

Jakie czynniki wziąć pod uwagę, wybierając biuro matrymonialne? Poznajcie parę wskazówek, które pozwolą Wam wybrać najbardziej profesjonalne biuro z możliwych.

Szukając biur matrymonialnych, zwróćmy uwagę na doświadczenie oraz czas obecności na rynku, który ma wpływ na znajomość branży. Firma z doświadczeniem posiada 'know-how’ i narzędzia, które pozwalają skutecznie łączyć w pary ludzi, kojarząc osoby zgodnie z ich preferencjami.

 

Kolejnym ważnym czynnikiem w wyborze biura matrymonialnego,  jest profesjonalizm konsultantów. W najlepszych biurach matrymonialnych, konsultanci posiadają ukończone kursy/szkolenia branżowe, pozwalające im skutecznie łączyć ludzi w pary. Za granicą usługi typu 'matchmaking’ są bardzo profesjonalne, a ich pracownicy wysoce wykwalifikowani. Nowoczesne biura matrymonialne w Polsce, powinny brać przykład z wypracowanych za granicą metod. Warto wiec sprawdzić, jakie wykształcenie mają pracownicy biura i jakie przygotowanie zawodowe zostało im zapewnione przez pracodawcę.

Warto zwrócić uwagę na to,  czy firma ma siedzibę w profesjonalnym biurze czy też w prywatnym mieszkaniu. Profesjonalne biuro, stwarza bardziej komfortową atmosferę, niż inne biura, znajdujące się w budynkach mieszkalnych, w których rezydują inni mieszkańcy.

Zwróćmy uwagę na sposób realizacji usługi, który powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Najlepsze biura realizując usługę, nie ograniczają się do własnej bazy Klientów, ale szukają kandydatów wedle kryteriów np. w poszczególnych grupach wolnych zawodów takich jak: lekarze, czy wśród singli o podobnych zainteresowaniach i stylu życia, co Klient. Taki model kojarzenia par daje większą skuteczność oraz lepsze dopasowanie. Nie wszyscy single są świadomi standardów i metodologii stosowanych przez nowoczesne biura matrymonialne.

Bardzo ważną rolę odgrywa także bezpieczeństwo danych i poufność. Profesjonalne biura matrymonialne, mają określone procedury w kwestii poufności, a zachowanie dyskrecji i dbałość o bezpieczeństwo danych są jednym z ich flagowych wartości. Warto zapytać w biurze matrymonialnym, jakie zabezpieczenia posiada dane biuro oraz w jaki sposób jego pracownicy są zobowiązani do zachowania poufności. Najczęstszą praktyką jest podpisywanie z  pracownikami umowy o zachowaniu poufności, pod groźbą zapłacenia kary finansowej. Poza umowami o zachowaniu poufności, biura matrymonialne powinny stosować szereg zabezpieczeń technicznych tj., certyfikaty SSL na stronach internetowych, poprzez które Klienci przesyłają swoje dane,  zabezpieczone dostępy do komputerów, itp.

 

Biura Matrymonialne stosują ręczne i systemowe algorytmy miłości.

Biura matrymonialne stosują ręczne, jak i systemowe metody kojarzenia. Każda z metod ma swoje plusy i minusy, a ich efektywność w dużej mierze zależy od kwalifikacji konsultanta lub jakości systemu, którym posługuje się biuro.

Cena usług matrymonialnych stanowi istotny element jakości usługi. Niska cena usług, choć bywa kusząca, może być nieadekwatna do oczekiwanej ich jakości. Niska cena może kusić, ale najczęściej oznacza także, niską jakość usług i bardzo małą skuteczność.

W cenie usługi często są wliczone dodatkowe opcje, takie jak 'concierge’. Usługa ta ułatwia naszym Klientom w takich sytuacjach, jak: rezerwacja restauracji, zamawianie kwiatów, propozycje ciekawych randek, np. lot balonem itp. Takie usługi są wyróżnikiem bardziej profesjonalnych biur i świadczą o kompleksowości usług. Wybór takiej usługi to dodatkowy atut dla zapracowanych osób.

Inne usługi oferowane przez biura matrymonialne to coaching osobisty, które są dedykowane osobom np. po rozwodzie lub usługi poprawiające wygląd fizyczny np. wizyta u stylisty czy zabiegi medycyny estetycznej. Te usługi najczęściej są dodatkowo płatne i warto zapytać w biurze matrymonialnym o możliwość skorzystania z takiej oferty. Korzystanie z takich usług może znacznie pomóc w znalezieniu wymarzonego partnera.

Podsumowując, dzisiejsze profesjonalne biura matrymonialne, rozwinęły znacząco zakres swoich usług i warto wziąć pod uwagę takie oferty, w szczególności jeżeli podjęliśmy już decyzję o znalezieniu stałego partnera. Wybór dobrego biura matrymonialnego daje pewność, że osoba, z którą się spotykamy, spełnia nasze wymagania i preferencje.