Jakich błędów nie popełnić na pierwszej randce
6 marca 2018 Redakcja Szczęśliwe
Jakich błędów nie popełnić na pierwszej randce

Jakich błędów nie popełnić na pierwszej randce.

 

Dużymi krokami zbliża się wiosna, idealny czas, aby poszukać tej jedynej i tego jedynego, warto więc wiedzieć, jakich błędów nie popełnić na pierwszej randce.

O tym, jakie zrobimy na kimś wrażenie decyduje pierwsze kilka minut. Idąc na pierwszą (i kolejną randkę) warto się dobrze przygotować, aby to wrażenie było jak najlepsze.

 

Wygórowane oczekiwania.

Nie warto się nastawiać, że wydarzy się coś spektakularnego, że będzie na nas czekał bukiet kwiatów, świece, romantyczna restauracja.

Lepiej nastawić się na miłe spotkanie, interesującą rozmowę, poznanie ciekawego człowieka.

Najważniejsze, aby zachowywać się swobodnie. Warto pamiętać, że osoba, z którą się spotykamy, tak samo może być lekko poddenerwowana i pełna obaw. Pierwszej randce zawsze towarzyszą duże emocje i oczekiwania.

 

Niestosowna stylizacja.

Na początku oceniamy oczami. Nieprzemyślana stylizacja, niezbyt zadbany wygląd, może skazać randkę na niepowodzenie, jeszcze zanim na dobre się zacznie.

Dotyczy to obu płci. I pani i pan, powinni cały czas pamiętać, jakich błędów nie popełnić na pierwszej randce. 

Najlepszy jest kompromis pomiędzy strojem biurowym, “sztywnym” a strojem zbyt odświętnym lub zbyt codziennym. Strój nie powinien też być wyzywający. Niestaranny, byle jaki strój, świadczy o lekceważącym stosunku do drugiej osoby. Najlepszy dla panów będzie styl casualowy; kobiety zawsze dobrze wyglądają w sukienkach (oczywiście fason powinien być dobrany do figury). Zawsze można wybrać model pasujący do konkretnej okazji. Sukienka nadaje się nie tylko na spotkanie w restauracji, ale także na spacer, koncert w plenerze, rejs po jeziorze, itp.

Ważne, abyśmy sami czuli się dobrze i wygodnie. Należy również zwrócić uwagę na zadbany wygląd: czysta, zadbana fryzura, wypielęgnowane dłonie, delikatny makijaż, delikatny zapach.

 

Nie zamęczać pytaniami.

Pierwsza randka to nie przesłuchanie. Nie powinno się zadawać zbyt wielu osobistych pytań, zwłaszcza dotyczących materialnej sfery życia. Zatem nie pytamy o zarobki, o oceny na studiach, o metraż mieszkania i o profesję rodziców. A już całkowicie należy unikać pytań, o poprzednie związki. 

 

Nie narzekać.

Malkontenci raczej nie wzbudzają sympatii! Za wszelką cenę na pierwszym spotkaniu należy unikać narzekania na ciężkie życie w samotności, na trudne rozstania, na pracę, na szefa, na zdrowie, na politykę, na pogodę, na sąsiadów itp.

Ludzie lubią przebywać wśród osób uśmiechniętych, optymistycznie nastawionych do otoczenia.

Warto skupić się na “tu i teraz” i starać się, aby wspólnie spędzony czas był miły dla obu stron.

 

Nie zanudzać.

Najlepszym sposobem na udaną randkę jest interesująca rozmowa.

Drobna różnica zdań może przerodzić się w zażarty spór, lepiej więc unikać rozmów o polityce, czy religii.

Nie warto się przechwalać i opowiadać o wszystkich swoich osiągnięciach.

Lepiej, żeby to druga strona sama uznała, że jesteście interesujący i że warto rozwijać tę znajomość.

 

O czym jeszcze lepiej nie rozmawiać na pierwszej randce?

O swoich wadach i słabych stronach – na wszystko będzie czas, gdy lepiej się poznacie.

O swoich ex, zwłaszcza źle. Takie opowieści, to dla drugiej strony sygnał, jacy będziecie w nowych związkach.

Na pewno należy unikać rozmów dotyczących ewentualnych planów życiowych ze spotkaną osobą. Nie należy oczekiwać deklaracji, np. ile chcemy mieć dzieci. To może drugą stronę po prostu wystraszyć.

Należy też zachować umiar i nie być zbyt bezpośrednim, np. w prezentowaniu swoich upodobań seksualnych.

I ponad wszystko nie należy kłamać. Nawet, jeśli wydajemy się sobie niezbyt interesujący, pozostańmy szczerzy i nie upiększajmy się.

 

Nie sprawdzać co chwilę telefonu.

Rozmawianie przez telefon, pisanie / czytanie sms-ów na spotkaniu z drugą osobą jest absolutnie zabronione. Nie bądźmy niewolnikami naszego telefonu.

Randka, jak i każde inne spotkanie towarzyskie, to czas, kiedy naszą uwagę skupiamy na drugiej osobie. Słuchamy z uwagą i rozmawiamy. Zerkanie  na telefon nie świadczy o nas najlepiej.

 

Żeby pierwsza randka była udana, nie należy traktować jej zbyt poważnie, nie należy zakładać, że wszystko pójdzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Pierwsza randka ma być zabawą, miłym spotkaniem, warto do tego spotkania podejść z dystansem, na luzie i z humorem.

To bardzo ważne, by pamiętać, jakich błędów nie popełnić na pierwszej randce. 

 

Ważny jest błysk w oku, uśmiech, poczucie humoru, inteligencja, wtedy szanse na udaną pierwszą randkę są duże.

Na koniec, po randce mężczyźnie wypada zadzwonić i podziękować za spotkanie. Bez względu na to, czy ma w planach kolejną randkę.

 

Polecamy lekturę innego ciekawego artykułu na ten temat: tekst w Charaktery