Czy single lubią święta? - Szczęśliwe.pl
16 grudnia 2018 Redakcja Szczęśliwe
Czy single lubią święta?

Czy single lubią święta?

 

Boże Narodzenie, to jedne z najbardziej rodzinnych świąt. Brak bliskiej osoby odczuwa się w tym czasie wyjątkowo dotkliwie. Czy single lubią święta? Zobaczmy, co kryje się za tak postawionym pytaniem.

Okres przygotowań do świąt  rozpoczyna się coraz wcześniej. Widok świątecznych dekoracji, szał zakupów, reklamy prezentów dla niej i dla niego, dźwięki kolęd – towarzyszą nam właściwie od początku listopada.

Osoby samotne, single, zaczynają myśleć o kolejnych samotnych świętach już kilka tygodni wcześniej.

Samotność nigdy nie jest dobra, ale świąteczny rozgardiasz, widok uśmiechniętych par, uzmysławia nam, jak bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka jest bliskość drugiej osoby. Dotyczy to ludzi w każdym wieku, zarówno starszych, może nawet chorych, jak i świetnie radzących sobie, młodych, odnoszących sukcesy zawodowe singli, mających liczne grono znajomych.

 

Podsumowania

 

Święta Bożego Narodzenia przypadają na koniec roku. Zatem jest to czas, kiedy także podsumowuje się ostatnie 12 miesięcy.

Może okazać się, że po raz kolejny nie udało się nam poznać tej wyjątkowej osoby, albo niewłaściwe osoby obdarzyliśmy uczuciem.

 

W naszej tradycji święta to czas wypełniony spotkaniami z rodziną, również tą widywaną od czasu do czasu. Często pojawiają się pytania “kiedy wreszcie założysz rodzinę” i wiele innych mniej lub bardziej życzliwych porad.

Nie tego oczekują osoby samotne. One wiedzą, że są samotni, że czas nieubłaganie pędzi i nie należy im tego przypominać czy wypominać, zwłaszcza przy takiej okazji.

 

Przeżyć święta z uśmiechem

 

Trudno o uniwersalne rady dla wszystkich singli. Przede wszystkim warto być dobrym dla siebie samych, jeśli lubimy siebie, akceptujemy – łatwiej jest zmierzyć się z trudnymi sytuacjami.

W okresie świątecznym warto postawić na maksymalne odprężenie. Nie zmienimy nagle tej sytuacji, nie wyczarujemy wymarzonego księcia czy księżniczki. Trzeba zaakceptować tu i teraz. Nie należy obwiniać się, nie zmuszać do tłumaczenia, starać się być maksymalnie asertywnym.

Rezygnacja z przyjemności, jakie niosą święta, tylko dlatego, że nie mamy ich z kim dzielić – bez sensu!

 

Świąteczne zwyczaje, jak: ubieranie choinki, dekorowanie domu, nucenie świątecznych przebojów czy pieczenie aromatycznych pierników z pewnością poprawią nastrój.

Warto również zadbać o porządek wokół siebie i w sobie, to co zawadza, zagraca wyrzucić, uporządkować przestrzeń wokół i zadbać o wewnętrzny spokój, wyciszenie, dobre myśli i pogodę ducha.

Można w czasie tych kilku świątecznych dni sprawić sobie małą radość, np. wybrać się na długi spacer, obejrzeć ulubiony film, przeczytać książkę, napisać list, czy też po prostu poleniuchować. Poleżeć na kanapie pod ciepłym kocem, wypić aromatyczną herbatę, posłuchać muzyki.

 

Pierwszy krok do zmiany

 

Święta sprzyjają refleksji. Jeśli źle nam z naszą samotnością, warto zastanowić się co możemy zrobić, aby to zmienić.

Mamy kiepskie relacje z rodziną- warto zastanowić się, jak możemy je poprawić; nie mamy przyjaciół – co można zrobić, aby ich znaleźć; boimy się nowego związku – jak się otworzyć na nowe doświadczenie.

Jeśli coś jest nam pisane, to się wydarzy. Nie można jednak tkwić w miejscu – pierwszy krok należy zawsze do nas.

 

Takim pierwszym krokiem, może być np. wizyta w biurze matrymonialnym.

To jest znakomita okazja do rozmowy z kimś dla nas obcym, ale także kimś, kto może pomóc nam spojrzeć na nas i nasze życie z innej, nieznanej nam dotąd, perspektywy.

Brak bowiem świeżej perspektywy, nowego spojrzenia, to często największy wróg osób samotnych. To najczęstsza przyczyna tego, że nie widzimy już żadnego sposobu na zaradzenie temu stanowi rzeczy. Spotkanie z konsultantem biura matrymonialnego do niczego nas jeszcze nie zobowiązuje – a może być początkiem procesu zmian, który doprowadzi nas do szczęśliwego końca.

 

Czy zatem single lubią święta? Na pewno tak, ale zwłaszcza w tym okresie, samotność jest szczególnie dokuczliwa. Pierwszy krok jest zawsze trudny, ale warto go zrobić.

 

Wszystkich samotnych zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami – formularz i dane do kontaktu: tutaj