Jak zwiększyć swoją atrakcyjność | Szczesliwe.pl
31 marca 2015 Redakcja Szczęśliwe
Jak zwiększyć swoją atrakcyjność u płci przeciwnej − poznaj sprawdzone sposoby

Czym jest atrakcyjność i jak z niej korzystać?

W Słowniku Języka Polskiego pod hasłem „atrakcyjny znajdziemy taki oto opis: „wzbudzający zainteresowanie, interesujący, ciekawy; wzbudzający pożądanie; pociągający, ponętny, powabny. Tyle na poziomie języka, a jak się to ma do rzeczywistości?

Co tak naprawdę decyduje o tym, czy postrzegani jesteśmy jako osoby atrakcyjne?

Nie ma jednego, prawidłowego wzorca atrakcyjności. Jest to pojęcie wielce subiektywne. Przez wiele osób atrakcyjność utożsamiana jest po prostu z pięknem zewnętrznym. Taki sam model lansują media: jeżeli chcemy uchodzić za osobę atrakcyjną, powinniśmy odpowiadać pewnym powszechnie obowiązującym w danym czasie i miejscu kanonom piękna.

Biuro Matrymonialne Szczęśliwe chciałoby Wam zwrócić uwagę na to, że wygląd zewnętrzny jest tylko i wyłącznie jednym z elementów, które składają się na nasz osobisty magnetyzm. Poza tym liczy się nasz sposób zachowania, cechy charakteru, postrzeganie świata, podejście do życia, sposób traktowania innych ludzi i stosunek do siebie samego. Na pewno każdy z nas ma w swoim otoczeniu osobę, która powszechnie nie jest uważana za specjalnie urodziwą, ale mimo to ma wielką siłę przyciągania. I odwrotnie zdarza nam się spotkać jednostkę, która na pierwszy rzut oka wydaje się być piękna, ale w momencie bliższego poznania cały czar i urok pryskają. I pewnie nieraz się zastanawialiście, jak to się dzieje?

Ta siła przyciągania, o której piszemy, nie jest czymś wrodzonym. Jest czymś, co można relatywnie szybko i łatwo opanować. Biuro Matrymonialne Szczęśliwe przygotowało pewne uniwersalne i sprawdzone sposoby, dzięki którym dowiesz się, jak zwiększyć swoją atrakcyjność u płci przeciwnej. Przekonaj się, że poza tymi najbardziej popularnymi afrodyzjakami, takimi jak: pieniądze, władza i popularność, na nasz osobisty magnetyzm składają się również inne czynniki.

Wygląd zewnętrzny

 1. Jak już wspominaliśmy, nie da się zaprzeczyć temu, że wygląd zewnętrzny jest ważnym aspektem ludzkiej atrakcyjności. W relacjach międzyludzkich decydującą rolę odgrywa początkowe 30 sekund. W związku z tym, na pierwsze wrażenie siłą rzeczy rzutuje przede wszystkim nasza aparycja. To na nią najpierw zwracamy uwagę, a dopiero później liczą się inne atrybuty. Jeżeli chcesz przyciągnąć kogoś swoją osobowością i sposobem bycia, najpierw musisz zainteresować go swoim wyglądem. Ale nie musisz być super seksbombą, ani przystojniakiem. Każdemu podoba się co innego. Po prostu dbaj o siebie, o swoje ciało, skórę, dłonie i włosy (dane statystyczne pokazują, iż według mężczyzn symbolem kobiecości są długie włosy). Noś czyste, wyprasowane i schludne ubrania. Miej swój styl i staraj się wyróżniać z tłumu.
 2. Pamiętaj: nie ma jednego uniwersalnego kanonu piękna, który decyduje o tym, czy dla kogoś jesteś atrakcyjny, czy też nie. Jedni wolą osoby chudsze, inni te z krągłościami, jeszcze inni gustują w jednostkach umięśnionych, a są i takie panie, którym podobają się lekkie, misiowate brzuszki u panów. Jak widać gust jest sprawą bardzo indywidualną. Prawdą jest to, że zdecydowanie największym powodzeniem u płci przeciwnej cieszą się właśnie te osoby, które po prostu dobrze się czują we własnym ciele. Umieją podkreślać swoje atuty i kamuflować mankamenty, bądź też robić z nich swój unikatowy znak rozpoznawczy.
 3. Kobieto, jeżeli chcesz skutecznie przyciągać tych „właściwych” mężczyzn, postaw na zasadę „mniej znaczy więcej” w ubiorze. Zatem jeżeli zakładasz wydekoltowaną górę, niech dół będzie bardziej skromny oraz zabudowany – i na odwrót. Zawsze pozostawiaj coś męskiej wyobraźni. To naprawdę działa! Jeżeli zaś postawisz na skąpe ubranie i pokażesz od razu więcej ciała, jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz przyciągać takich mężczyzn, którzy nie będą Cię traktować poważnie jako potencjalną kandydatkę na trwały związek, tylko jako okazję do przygody i luźnej zabawy.
 4. Badania naukowe wyraźnie pokazują, że kobiecą atrakcyjność w oczach mężczyzn zdecydowanie podnosi kolor czerwony np. na ubraniu lub w postaci szminki do ust. Jest to silny wabik, który jednak mimo wszystko zawsze trzeba stosować z umiarem.
 5. Uśmiech, uśmiech i jeszcze raz uśmiech. Prosta rzecz, nic nie kosztuje i nie wymaga żadnego wysiłku, a działa jak Twój osobisty magnes, który zawsze możesz mieć przy sobie. Gdy się uśmiechamy, zyskujemy większą sympatię ludzi, a ponadto zarażamy ich tym pozytywnym odruchem. Pamiętajcie tylko o tym, że żeby nasze działanie odniosło dobry skutek, powinniśmy mieć zadbane, proste i białe zęby. Jeśli jednak natura nie była łaskawa dla nas w tym zakresie, nie ma problemu, warto po prostu zaprzyjaźnić się ze stomatologiem.

 

Zapach

W celu zwiększenia swojej siły przyciągania wypróbuj sprawdzone narzędzie, jakim jest zapach. Przede wszystkim chodzi o naturalny zapach czystego ludzkiego ciała tzw. feromony, które działają jak silny afrodyzjak. Atrakcyjności u płci przeciwnej doda nam delikatne użycie perfum bądź też wody toaletowej, ale pamiętajcie − róbcie to z umiarem.

Mowa ciała

Wbrew pozorom na nasze powodzenie u płci przeciwnej istotny wpływ ma mowa ciała. Jest to bardzo często niedoceniony aspekt, ale który tak naprawdę silnie działa na ludzką podświadomość, czy tego chcemy, czy nie.  Zatem jak zwiększyć swoją atrakcyjność, wykorzystując tę wiedzę? Staraj się zawsze chodzić i siedzieć wyprostowany, a głowę trzymaj prosto. Za każdym razem utrzymuj kontakt wzrokowy ze swoim rozmówcą. Absolutnie unikaj patrzenia w podłogę − jesteś wtedy automatycznie odbierany jako osoba niepewna siebie.

Wzajemna komunikacja

 1. Zwróć również uwagę na swój głos. Staraj się mówić spokojnie, bez pośpiechu, ale w sposób zdecydowany. Nie za głośno, ale też nie za cicho. Twój opanowany, swobodny i niezałamujący się głos będzie świadczył o Twoim rozluźnieniu i pewności siebie.
 2. Na zwiększenie Twojej atrakcyjności w relacjach damsko-męskich może wpłynąć odpowiedni sposób komunikacji. Podstawą jest aktywne i uważne słuchanie, pokazujące autentyczne zainteresowanie i zaangażowanie. Dzięki temu Twój rozmówca poczuje się ważny i jednocześnie odbierze Ciebie jako osobę bardziej atrakcyjną (wywołasz u niego pozytywne emocje, więc wzbudzisz sympatię). Skutecznym sposobem na wywarcie dobrego wrażenia na swoim towarzyszu jest parafrazowanie jego słów. Chodzi o to, żebyś powtórzył jego komunikat, ale używając przy tym własnych słów np.: „powiedziałeś, że…”, „rozumiem, że chodzi Ci o….” itp. Ważny jest również sam sposób wysławiania się i język, którego używasz. Jednakże nie wypowiadaj słów, których znaczenia nie jesteś pewien, bo możesz zwyczajnie narazić się na ośmieszenie. Niech Twój sposób wypowiadania się świadczy o Twojej inteligencji, elokwencji i ogólnym obyciu. Pokaż, że masz coś wartościowego do powiedzenia i że reprezentujesz sobą pewien poziom. Żeby uniknąć krępującej ciszy, np. podczas randki, przygotuj sobie w zanadrzu parę luźnych tematów np.: filmy, muzyka, ulubione formy spędzania wolnego czasu itp.
 3. Jednym z najczęściej wymienianych przez ludzi elementem składowym atrakcyjności jest poczucie humoru. Warto też mieć dystans do siebie i umieć się śmiać z własnej osoby.
 4. Osoby, które są otwarte i komunikatywne, cieszą się większym powodzeniem wśród otoczenia.

 

Wzajemne podobieństwo

 1. Naukowcy twierdzą, że gdy jesteśmy na spotkaniu, np. na randce i zachowujemy się podobnie jak nasz towarzysz, zyskujemy w jego oczach na atrakcyjności. Chodzi tutaj o bardzo subtelne, delikatne i jak najbardziej naturalne naśladowanie różnych gestów naszego partnera.
 2. Zazwyczaj jest tak, że osoby, które wydają się nam podobne do nas samych, automatycznie wydają się nam również bardziej atrakcyjne.

 

Częstotliwość spotkań

Naukowcy podkreślają, że bardziej atrakcyjne wydają się nam osoby, które widujemy po prostu częściej. A im częściej się z nimi spotykamy, tym bardziej się nimi interesujemy.

Atrakcyjny styl bycia

 1. Wbrew pozorom to właśnie ta nutka tajemniczości i niedostępności dodaje nam atrakcyjności. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W końcu zawsze bardziej nas ciągnie do tego, co jest mniej osiągalne i bardziej trudne do zdobycia. Zatem nie wykładaj od razu wszystkich kart na stół i pozwól, żeby inni mogli trochę powalczyć o Ciebie.
 2. W momencie, gdy zachowujesz się zbyt nachalnie, w sposób wskazujący na desperację bądź też próbując na siłę przypodobać się tej drugiej osobie, zwyczajnie tracisz na atrakcyjności.
 3. Twoją siłę przyciągania na spotkaniu (na randce) mocno może osłabiać zbytnie stresowanie się, bycie spiętym, sztywnym i zdenerwowanym. Dlatego postaraj się rozluźnić, zachowywać jak najbardziej naturalnie, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Skup się przede wszystkim na obecnej interakcji, na wzajemnym poznawaniu się − na tym, co się dzieje tu i teraz.
 4. Bardziej atrakcyjne zawsze wydają nam się osoby, które prowadzą ciekawe i aktywne życie, mają jakieś pasje, zainteresowania i cele. Osoby, które nie stoją w miejscu, wykazują się inicjatywą i stale się rozwijają i realizują. Takie jednostki mają wiele do zaoferowania, dzięki czemu cieszą się dużym powodzeniem wśród swojego otoczenia.
 5. Jak swoisty magnes na innych ludzi działa również radość życia, optymizm i pozytywne nastawienie do społeczeństwa, do życia i generalnie do świata.  Odwrotnie, czyli odpychająco, działa nieustanne narzekanie, marudzenie i krytykowanie wszystkich i wszystkiego. Lubimy przebywać w towarzystwie osób entuzjastycznych i pełnych energii, uważamy je za zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Ponadto takie jednostki dodatkowo zarażają nas pozytywnym podejściem do życia.
 6. Nie mów publicznie o swoich kompleksach, wadach i słabych stronach. Ludzie tak naprawdę bardzo często nie dostrzegają pewnych rzeczy, które Tobie wydają się być dużym mankamentem, np. krzywy nos, odstające uszy, itp. Po co im zwracać na to uwagę?
 7. Ostatnim i tak naprawdę niezbędnym składnikiem, który dodaje atrakcyjności, jest pewność siebie. Osoby, które akceptują siebie, czują się komfortowo we własne skórze i tym samym czują się atrakcyjne, przyciągają do siebie innych ludzi. Trzeba uważać tylko, żeby nie popaść w narcyzm i zarozumialstwo.

Teraz już wiesz, jak zaprezentować się z tej najlepszej strony i zwiększyć tym samym swoją atrakcyjność u płci przeciwnej. Biuro Matrymonialne Szczęśliwe przekazało Ci pewne wskazówki, kierunek, w którym powinieneś zmierzać, ale teraz wszystko zależy już tak naprawdę wyłącznie od Ciebie. Zacznij pracować nad sobą i nad swoją własną atrakcyjnością − jak najszybciej wciel nasze porady w życie. Pamiętaj tylko, żeby przy tym wszystkim zachować naturalność i indywidualność.

Każdy chce się podobać i być adorowanym. Zapamiętaj − kiedy sam będziesz się czuł atrakcyjny, czyli interesujący i wyjątkowy, inni też będą Cię tak postrzegać. Powodzenia!