Recepta na udany związek - Szczęśliwe.pl Ekspert radzi
15 września 2019 Redakcja Szczęśliwe
Recepta na udany związek

Poniżej, jedna z wielu, recepta na udany związek. Być może przyda Wam się te parę wskazówek.

Kiedy kobieta i mężczyzna wchodzą w związek, mają wobec siebie określone oczekiwania. Ważne, żeby oczekiwania werbalizować, nazywać.

Wiele par podczas rozstania mówi, że związek nie spełnił ich oczekiwań, że inaczej to sobie wyobrażali. Jednym z głównych powodów rozstania, to to, że w porę o tym nie porozmawiali. W porę, czyli na początku! 

Ona

Kobiety świadomie oczekują od mężczyzn czułości, zrozumienia, szacunku, wsparcia.

Kobieta chce być dla mężczyzny ważna, jeśli nie najważniejsza. Oczekuje, że mężczyzna jest w stanie zrezygnować z czegoś ważnego, wyłącznie dla niej.

Gotowość do poświęcenia czegoś, co lubi – może to być np. czas poświęcony na oglądanie ulubionej drużyny sportowej –  na rzecz kobiety, jest dla niej dowodem jego oddania, i świadczy o tym, że jest ona dla niego kimś wyjątkowym.

On


Mężczyźni potrzebują czułości, poczucia, że kobieta chce właśnie ich. Ale, także, przestrzeni, niezależności i … ciszy.

Często mężczyźni mówią, że potrzebują tzw. świętego spokoju.

Oni

Jaka jest więc recepta na udany związek? Kobieta i mężczyzna w odmienny sposób wyrażają myśli.

Kobiety zwykle lubią powtarzać kilka razy to samo; mężczyźnie najczęściej wystarczy, gdy coś zostanie głośno powiedziane jeden raz.

Mężczyźni ciszy potrzebują, a kobiety często się jej boją.

Mówią: “Ty ze mną nie rozmawiasz”, “Ty nic nie mówisz”.

Dla kobiety cisza oznacza emocjonalne oddalenie.

Kobiety, nawet te niezależne finansowo, kobiety tzw. silne, od mężczyzny oczekują tego, czego oczekiwały ich babcie – czyli partnera silnego i odpowiedzialnego.

Mężczyźni natomiast niezmiennie oczekują od kobiet, aby dbały o “domowe ognisko” – niezależnie od tego, jak bardzo realizują się zawodowo.

Konkluzja

Przedstawiciele obu płci miewają trudności w mówieniu o swoich oczekiwaniach. Istotną rolę odgrywa tu dom rodzinny, w którym się wychowaliśmy, a więc wzorce. Czy mogliśmy swobodnie mówić o tym, czego chcemy, czy brano to pod uwagę? Czy nasi rodzice otwarcie i szczerze rozmawiali ze sobą o ważnych sprawach, czy w ogóle ze sobą rozmawiali? Może tu też leży recepta na udany związek? 

Warto popatrzeć na domowe relacje swojego przyszłego partnera. Nie wszystko przecież jest z góry określone. Warto też się nad tym zastanowić i niezależnie od tego, jak było w domu rodzinnym, nie unikać rozmów z partnerem/partnerką, a przede wszystkim otwarcie mówić o swoich potrzebach.

Jeśli potrzebujesz pomocy, nasi doświadczeni konsultanci podpowiedzą Ci, jak wybrnąć z problemów. Skontaktuj się z nami: kontakt

Zdjęcie wykorzystaliśmy dzięki: Pixabay