Szukam partnera - czy portal randkowy, czy biuro matrymonialne
16 kwietnia 2018 Redakcja Szczęśliwe
Szukam partnera

Szukam partnera – portal randkowy czy biuro matrymonialne.

 

Wiele samotnych osób, poszukując partnerów życiowych, zadaje sobie pytanie: szukam partnera, więc portal randkowy, czy biuro matrymonialne.

Kiedy dotychczasowe metody poszukiwania partnera zawodzą, a w otoczeniu nie ma zbyt wielu singli, na myśl przychodzi szukanie partnerki lub partnera na portalach randkowych.

W ostatnich latach stały się bardzo popularne; w sieci możemy znaleźć bardzo dużo portali, kuszących dużą liczbą użytkowników. Skoro szukam partnera, to może tam?

Wszystko jest proste w obsłudze, w kilka minut możemy przygotować swój profil, siedząc w ulubionym fotelu, bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystko odbywa się szybko, prosto i, co najważniejsze, natychmiast. Taki towarzyski fast-food.

 

Opierając się na opiniach naszych Klientów, którzy w ten sposób próbowali znaleźć żonę lub męża, można stwierdzić, że portale randkowe mają dwie zalety.

Po pierwsze, oferują usługi darmowe lub w bardzo przystępnej cenie.

Po drugie, oferują duży wybór potencjalnych kandydatek i kandydatów.

 

Jeśli tak, to dlaczego szukanie tam żony lub męża bardzo często okazuje się nieskuteczne?

 

W odróżnieniu od profesjonalnego biura matrymonialnego, portale randkowe oferują spotkania z osobami niezweryfikowanymi. Często zdarza się, że osoby, które zamieszczają swoje oferty przedstawiają się jako single, szukający kogoś na trwałe, w rzeczywistości okazują się być osobami żonatymi lub zamężnymi.

Nikt nie weryfikuje informacji, które tam się znajdują – zarówno tych dotyczących stanu cywilnego, ale także dotyczących wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, zainteresowań, a nawet wyglądu! Weryfikacji nie podlega zamieszczona na portalu randkowym fotografia, może zatem zdarzyć się i często tak się dzieje, że na spotkanie przyjdzie osoba, nie przypominająca tej z fotografii.

 

Osoby, które zamieszczają swoje oferty na portalach randkowych często nie są zainteresowane stworzeniem trwałego związku. Chodzi im raczej o krótki, niezobowiązujący romans, lub szybki seks. Panie, które zdecydowały się na spotkanie z osobą poznaną przez portal, często już na pierwszym spotkaniu otrzymują jednoznaczne propozycje.

Portale randkowe rzeczywiście oferują duży wybór pań i panów. Jednak bardzo łatwo można wpaść w pułapkę, z której trudno wyjść. Zaczynamy uzależniać się od patrzenia, przymierzania, próbowania i “odkładania na półkę” – jak w wielkim sklepie. Trudno się zdecydować i zatrzymać na dłużej, bo może następna oferta jest jeszcze ciekawsza. Wpadamy w pułapkę hurtowych ilości spotkań. Towarzyskiego fast-food’u.

 

W czym zatem tradycyjne biura matrymonialne są lepsze od portali randkowych?

Dylemat: portal randkowy czy biuro matrymonialne, urasta do naprawdę do poważnego problemu.

Przede wszystkim, biura matrymonialne oferują spotkania z osobami zweryfikowanymi. Profile klientów, ich zdjęcia są zgodne ze stanem faktycznym. Prawdopodobieństwo oszustwa jest bardzo małe. Biura matrymonialne oferują bezpieczeństwo swoim Klientom.

Klientami biur matrymonialnych są osoby, którym rzeczywiście zależy na poznaniu przyszłej żony lub męża. Nie zgłaszają się tu osoby szukające krótkotrwałej, przelotnej znajomości. Ponieważ usługi oferowane przez profesjonalne biura matrymonialne nie są tanie, jest większa szansa, że zgłoszą się tu osoby uczciwe, które myślą o poważnym związku, które wiedzą czego chcą i są gotowe za to zapłacić.

W biurze matrymonialnym w poszukiwaniu najlepszej kandydatki  na żonę i najlepszego kandydata na męża stosowany jest spersonalizowany dobór partnerski. Bierze się pod uwagę oczekiwania względem wieku, wykształcenia, wyglądu ale również zainteresowań, pasji, upodobań kulinarnych, temperamentu, sposobu spędzania wolnego czasu, pożądanych cech charakteru itp.

Warto dodać, że zaletą biura matrymonialnego są osoby w nim pracujące – osoby życzliwe, pogodne, pełne empatii, dojrzałe emocjonalnie. Osoby, które po prostu lubią ludzi. Profesjonaliści w swoim fachu, o ogromnym doświadczeniu, a także intuicji, wypracowanej dzięki zebranym doświadczeniom.

Usługi biur matrymonialnych nie są jednak tanie. Tutaj porównanie z cenami usług portali randkowych, wypada na niekorzyść biur matrymonialnych

Może tak się zdarzyć, że otrzymamy mniej ofert spełniających nasze oczekiwania, niż tego oczekiwaliśmy. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele. Warto wspomnieć choćby fakt, że szukamy partnera o bardzo określonych cechach.

 

Warto jednak sobie uświadomić, że tu nie ilość, a jakość spotkań, powinna być priorytetem.

 

Szukanie odpowiedniej kandydatki na żonę i kandydata na męża jest procesem, który musi trwać. Trzeba o tym pamiętać, decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego biura matrymonialnego. Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Szczęśliwe.pl: kontakt

 

Najważniejsze jest podejście optymistyczne do zagadnienia, a cytat Stanisława Lema niech stanie się wdzięczną pointą: “Bądź dobrej myśli, bo po co być złej”.